Jdi na obsah Jdi na menu

Sabina Foltysová (1996)

Sabinka jezdí na vodě již asi 4. sezónu. K vodě ji přivedla její starší sestra Denisa. Sabka od svých prvopočátků trénuje v družstvu u Katky a Martina, kde měla  velice vydařenou závodní sezónu. Již na jaře, při společných trénincích na domácí slalomové trati, bylo vidět,  že se tato mladá závodnice výkonnostně posunula na úroveň nejlepších opavských kajakářek, což pak dokázala hlavně v podzimní části sezóny. Na mistrovství České republiky žactva zvítězila v kategorii kajakářek ve slalomu, ve sprintovém závodě Sabka skončila na 2. místě a v kombinaci slalom - sprint zvítězila. Kromě toho Sabku velice baví závodění na C2 kde jezdí spolu se svou kamarádkou a soupeřkou z kajaku, s Márií Mrázkovou. Tato dvojice patří mezi stejně starými chlapci do absolutní špičky, což tato dívčí dvojice dokázala i na tomto mistrovství, kde získaly stříbrnou medaili   . Pro sezónu 2011 si zajistila 4. místem v juniorské nominaci  účast na přípravném soustředění v Řecku. To by Sabku mělo nakopnout do nadcházející sezóny, kde určitě svede nemilosrdný boj o reprezentační tričko s dalšími opavskými závodnicemi, především pak s Bárou Valíkovou, Májkou Mrázkovou, Katkou Mrůzkovou a Terkou Brožovou, Jak tato bitva dopadne si musíme počkat až do jarních nominačních bojů.

8 otázek a odpovědí:

1. jaké byly tvoje začátky s kanoistikou?
úplné začátky nebyly zrovna ideální, jelikož to nebyla úplně moje volba a moc mě to nebavilo. Po chvíli jsem jezdit přestala ale za nějakou dobu jsem se k tomu sama vrátila a začalo mě to bavit.

2. kdo tě přivedl k tomuto sportu?
Byla to moje sestra, která už jezdila nějakou dobu.

3. pamatuješ si na svého prvního trenéra?
Ano, mám pořád svého prvního trenéra.

4. jaký byl tvůj nejhorší okamžik na vodě?
První závod v Opavě. Po sjetí jednoho jazyku mě voda natlačila na kámen pod ním a já sem tam zůstala viset a křičet.

5. tvůj zatím nejlepší výsledek kterého si ty nejvíce vážíš?
Určitě 1.místo na deblu za rok 2008 a také letošní vítězství v českém poháru žáků na kajaku.

6. jaký je tvůj sportovní vzor ?
Žádný vzor nemám.

7. čeho chceš v tomto sportu dosáhnout?  Momentálně chci dosáhnout účasti na MS juniorů v Americe r.2012

8. jaké jsou tvé cíle pro sezonu 2011?   Sjet české poháry dospělých, hlavně Špindl.