Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakub Mrůzek (1995)

Jakub Mrůzek

 

 

img_0871-1-.jpg

Kuba je dalším ze závodníků početného klanu Mrůzků, kteří celý život zasvětili kudrnaté vodě, ke které ho přivedl kdo jiný než jeho táta, bývalý vynikající závodník a reprezentant Československé a posléze České republiky. Své první vodácké ostruhy sbíral jako každý jiný na kajaku, nicméně již v žákovském věku jej táta posadil na singlovku, na které jezdí dodnes, což mu jde velice dobře, neboť se jedná o současného juniorského reprezentanta ČR. Může se pyšnit individuálními žákovskými tituly mistra ČR jak v žácích mladších, tak i žácích starších v kategorii C1. K jeho osobě lze říci, že je velice cílevědomý, poctivý v tréninku, vodě věnuje každou volnou chvíli. V letošním roce jej čeká náročná nominace o jedno ze tří reprezentačních triček, které budou rozdány pro Mistrovství Evropy juniorů , které proběhne v srbské Banja Luce. Jeho šance na konečný úspěch je veliká, neboť v této kategorii skončila silná a úspěšná skupina závodníků ročníku narození 1992, i když nutno konstatovat, že soupeřů, kteří by si rádi vzali „Kubův skalp“ je neustále celá řada.   
V roce 2012 si Jakub téměř zázračným způsobem na tu nejposlednější chvíli zajistil místo v reprezentačním juniorském družstvu a reprezentoval jak na MSJ ve Wausau, tak i na MEJ v Slovinském Solkanu. V obou nejvýznamějších závodech sezóny se dokázal probojovat do semifinále. Ze Solkanu dovezl dokonce  stříbrnou medaili, kterou vybojoval s kolegy Markem Cepkem a Lukášem Rohanem v soutěži hlídek.
Dalším Kubovým úspěchem letošní sezóny je zisk stříbrné medaile na Mistrovství České republiky dorostu v kategorii C1 DS
Kubo BRAVO!!