Jdi na obsah Jdi na menu
 


Denisa Foltysová (1993)

27. 12. 2010

 

img_0123.jpg

Denisa jezdí na vodě od roku 2002 tedy již 9 let. Dendy jezdila až do loňské sezóny na kajaku. I když se jí nepodařilo prosadit až do juniorské reprezentace, patřila vždy k závodnicím s vynikající technikou záběru a citem pro vodu. Dendy v loňské sezóňe i když skončila v juniorské nominaci na 5.místě mezi kajakářkami se rozhodla pro výměnu lodě, pádla i trenéra. V příští sezóně se bude  věnovat  kategorii C1 ženy. Věřím a přeji Dendy, aby se ji na singlu hodně dařilo a dotáhla to až ke startům na velkých mezinárodních závodech. Předpoklady k tomu určitě má. 

 8 otázek a odpovědí pro naše mladé závodníky a závodničky:

1. jaké byly tvoje začátky s kanoistikou? Je to už celkem dlouhá doba, takže se mé začátky nedají srovnávat se začátky dnešních žáků a předžáků. Ale na tréninky jsem se vždy těšila a tak mé začátky považuji za vydařené.

2. kdo tě přivedl k tomuto sportu? K tomuto sportu jsem se přivedla tak nějak sama. Když jsme byli s rodičema jako každý rok na táboře a jezdili jsme na takových těch velkých kanoích, tak jsem jim řekla, že tohle by mě bavilo. Slovo dalo slovo a taťka se začal ptát známých a dozvěděl se, že jeho kolega z hokeje je trenérem v kanoistice. Ale protože jsem byla ještě dost mladá, musela jsem si ještě rok počkat, než jsem tam vůbec mohla začít chodit a jezdit na vodě.

4. jaký byl tvůj nejhorší okamžik na vodě? Když jsem se při závodě ČP ve Špindlerově mlýně převrátila a nezvládla udělat eskymáka. To by nebylo nic tak hrozného, kdybych se poté dostala v čas na břeh a nemusela tak dlouho plavat v té ledové divoké vodě. Nebylo vůbec příjemné, když jsem se ani na břehu neuměla skoro nadechnout…

5. tvůj zatím nejlepší výsledek kterého si ty nejvíce vážíš? Nevím, kterého si nejvíce vážím. Myslím si, že každým menším úspěchem se dostáváme k úspěchům větším. Ne vždy je umístění v závodě to nejdůležitější, někdy si více vážíme samotného výkonu.

 6. jaký je tvůj sportovní vzor? Sportovní vzor nemám. Nechci být jako někdo, chci být sama sebou.

7. čeho chceš v tomto sportu dosáhnout? Dosahovat dobrých výsledku a účastnit se reprezentačních akcí i po odchodu z juniorské kategorie

8. jaké jsou tvé cíle pro sezonu 2011? Chtěla bych se zúčastnit MEJ na singlu a samozřejmě se v této kategorii co nejvíce zlepšit.

Denisa v letošním roce ukončila činnost V KKO a odešla studovat do Prahy.