Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. a 2. ČP Žáků v Opavě

23. 4. 2018

O minulém víkendu pořádal náš klub 1. a 2. závod Českého poháru žáků ve vodním slalomu na trati našeho umělého slalomového kanálu. Počasí vyšlo na 1000 procent a tak závodníci si mohli vychutnat záludnosti opavského kanálu bez jakéhokoliv stresu, neboť teplota vysoko přes 20° a vynikající záchranná četa vytvořily ideální podmínky pro závodění i těch nejmladších závodníků. 

Na startu se sešli závodníci z celé naší republiky, celkem se zúčastnilo 185 závodníků z 26 oddílů. Nechyběli závodnící z Prahy, Žatce, Českých Budějovic a zřejmě nejdelší cestu k nám sbsolvovali mladí sportovci ze Sušice, nebo z Horšovského Týna.

Nejpočetnější výpravu přivezli trenéři z Olomouce, ti se stali také nejúspěšnějším klubem na těchto závodech a to hlavně zásluhou Klárky Kneblové. Ta dokázala celkově zvítězit jak v kategorii Kjakářek tak i v kategorii singlířek a to v sobotním i nedělním závodě. Neztratili se však ani opavští borci. Největšího úspěchu dosáhl  opavský Jakub Mrázek, kterrý v obou dnech zvítězil v nejsilněji obsazené kategorii kajkářů a potvrdil tak, že letos je největším favoritem k obhájení celkového 1. místa v celém seriálu, neboť v loňském roce v Českém poháru zvítězil. Jeho mladší sestra Klára Mrázková byla další opavskou závodnicí, která si v kategorii mladších žaček vybojovala v obou závodech shodně vždy 2. místo.

 

Náhledy fotografií ze složky ČPŽ 2018 v Opavě